Приватний підприємець 3 група

Приватний підприємець (3 група) може найняти протягом року не більше 20 робітників. Максимальний рівень його доходу становить  3 млн гривень. У разі перевищення ліміту він повинен або перейти до п’ятої групи (максимальний дохід – 20 млн гривень), або на загальну систему оподаткування.

Серед дозволених варіантів діяльності:

  • послуги з купівлі, оренди, продажу та оцінки нерухомості;
  • робота з напівдорогоцінним та дорогоцінним камінням та металами  (створення ювелірних та побутових виробів, а також їх продаж);.

При цьому такі підприємці не є платниками ПДВ.

Ставки податку

Для ФОП 3 групи ставка податку становить:

  • 7%, якщо вони не є платниками ПДВ;
  • 5%, якщо вони додатково сплачують ПДВ.

Причому процент не від мінімальної заробітної плати, а від суми доходу.

У деяких випадках відсоткова ставка зростає до 15% доходу:

  • отримання доходу не за способом грошового розрахунку;
  • перевищення максимально встановленого для групи рівня доходу;
  • прибуток від діяльності, що не може оподатковуватися за спрощеною системою оподаткування.

А як подає документи ФОП (3 група)? Звітність у цьому випадку щоквартальна, аналогічно до п’ятої групи. Підприємець повинен подати звіт за відповідний період протягом 40 днів після завершення кварталу. Ще десять днів – граничний строк сплати податку за відповідний період.

Перехід між групами

Перевищений у звітному кварталі ліміт прибутку є підставою для переходу до вищої групи або відмови від сплати єдиного податку (переходу на загальну систему оподаткування). При цьому заява має бути подана до 20 числа місяця, наступного за кварталом, в якому було зафіксовано перевищення. Тобто граничний строк на 20 днів менше, ніж для подання звіту про прибуток – і це необхідно мати на увазі.

3 група ФОП разом із щоквартальною декларацією подає заяву про зміну місця проживання або місця здійснення діяльності. Заява повинна надходити зі звітом за той квартал, у якому відбулись зміни.

Датою отримання доходу вважається:

  • дата надходження грошей (у готівковій або безготівковій формі);
  • дата підписання акту приймання-передачі послуг або товарів, отриманих  безкоштовно (в рахунок оплати послуги або товару ФОП);
  • для платників ПДВ – дата списання кредиторської заборгованості, якщо за нею минув строк позову.

Особливості оподаткування

Якщо ФОП (3 група) перестає бути платником ПДВ, необхідно зі ставки 3% перейти на ставку 5% або зовсім відмовитися від спрощеної системи оподаткування, змінивши її на загальну. Слід також пам’ятати, що змінювати систему оподаткування дозволяється лише один раз на рік. Відповідну заяву (щодо збільшення ставки єдиного податку або його зміни на загальну систему) необхідно подавати не пізніше, ніж за 15 календарних днів до першого числа наступного кварталу, в якому облік буде вже новим. Минулий квартал  ФОП (3 група) подає у звіті ще за старим розрахунком.

Якщо підприємець зареєстрований нещодавно, але протягом десяти днів з моменту державної реєстрації обрав спрощену систему оподаткування даної групи і подав відповідну заяву, він звітує в дати державної реєстрації.

Незважаючи на простоту системи, час від часу виникають моменти, коли необхідна кваліфікована консультація. У такому випадку краще одразу звернутися до фахівця, адже помилки у звіті ФОП (3 група) в подальшому можуть призвести до штрафів.

Детальнішу інформацію про Реєстрацію ФОП можна переглянути тут - Реєстрація ФОП Київ


Отримати консультацію та замовити послугу з Реєстрації ФОП можна за телефонами: (044) 209-72-00; (067) 312-00-66 або пишіть нам на e-mail: office@reestrator.kiev.ua