Групи оподаткування

Відносно єдиного податку, для ФОП передбачені перша, друга, третя та п’ята групи оподаткування. Крім того, фізична особа – підприємець має право сплачувати податок за загальною системою. Вона передбачає оподаткування лише прибутку, тобто частини доходу, що вже вільна від будь-яких відрахувань. Щодо єдиного податку, базою для нього є загальний річний дохід – вся сума, яку отримав підприємець протягом року. Легко зрозуміти, що загальна система вимагає більш складної системи обліку та звітування. Натомість чотири групи оподаткування спрощеної системи ідеально підходять для тих, хто не бажає обтяжувати себе зайвими розрахунками.

Правда, деякі види діяльності законодавчо пов’язані лише з загальним оподаткуванням. Є окремі списки таких видів діяльності для фізичних і юридичних осіб, а є досить великий загальний список. Слід згадати ще й податок на додану вартість. Залежно від того, чи підприємець є платником ПДВ, дещо різняться ставки оподаткування для третьої і п’ятої груп. Групи ФОП (2015, єдиний податок) мають деякі відмінності.

Перша група

До неї належать лише фізичні особи, які не використовують найману працю. Докладний список послуг краще уточнити у відповідному законодавчому акті, але дохід таких підприємців за рік не має перевищувати 150 тис. грн. Залежно від рішення керівництва певного регіону вони щомісяця сплачують податок у розмірі від 1 до 10% мінімальної заробітної платні.

Дохід може один раз перевищити рівень, припустимий для ФОП. Групи в такому випадку не змінюються, але на суму перевищення стягується податок у розмірі 15% від цієї суми. Така сама ставка застосовується до доходів від діяльності, що не була вказана у свідоцтві підприємця, до доходу, отриманого не грошима, та від доходів, що не можуть оподатковуватись за спрощеною системою.

Друга група

У цьому випадку кількість найманих працівників може сягати десяти. Прибуток 1 млн гривень – стільки може отримати приватний підприємець, групи якого не будуть змінені. При систематичному перевищенні цього ліміту він зобов’язаний перейти в іншу групу або на загальну систему оподаткування. Ставка податку за місяць становить 2–20% мінімальної заробітної платні. Перелік винятків, до яких застосовується ставка 15% від суми доходу, – такий самий, як і в першій групі. Як і перша група, друга група звітує раз на рік, а сплачує податок щомісяця.

Третя група

Кількість найманих працівників не має перевищувати 20 осіб. Максимальний дохід даної групи ФОП (2015) – 3 млн гривень на рік. Якщо підприємець є платником ПДВ, він сплачує щомісяця 3% доходу, якщо ПДВ не сплачується – 5%. Такі підприємці звітують і сплачують податок щоквартально. Як і в попередніх групах, тут діє 15% податок на деякі види доходу.

П’ята група

Кількість найманих працівників – до 20 осіб, максимальний дохід – до 20 млн гривень. За умови додаткової сплати ПДВ ФОП «групи 5» повинен сплачувати 5% доходу, а якщо він не є платником ПДВ, ставка зростає до 7% доходу. Такі підприємці звітують і сплачують податок щоквартально, а умови 15% оподаткування деяких видів доходу такі самі, як і в інших групах.

Детальнішу інформацію про Реєстрацію ФОП можна переглянути тут – Реєстрація ФОП 2015


Отримати консультацію та замовити послугу з Реєстрації ФОП можна за телефонами: (044) 209-72-00; (067) 312-00-66 або пишіть нам на e-mail: office@reestrator.kiev.ua